نمونه کارها

نماهای ساختمان (5)

ورقهای کامپوزیت پانل متشکل از سه لایه شامل دو لایه ورق از جنس آلومینیوم به ضخامت 3 تا 5/0 میلیمتر و یک لایه از مواد پلی اتیلنی به ضخامت 3 الی 5 میلیمتر می باشد لایه خارجی دارای یک پوشش آستر اپوکسی رزین و یک لایه PVDF جهت تثبیت رنگ می‌باشد. روی سطح ورق کامپوزیت با یک لایه فیلم محافظت می‌شود.

 

کامپوزیت پنل

پوشش نمای ساختمان با پانلهای بزرگ یا کوچک آلومینیومی در ابعاد دلخواه به ضخامت 4 میلی متر متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم و هسته داخلی آنها از پلی اتیلن و یا مواد معدنی ضد حریق و پوشش رویه از جنس رزینPVDF، اصطلاحاً(Aluminum Composite Panels) خوانده میشود.

مزیت های سیستم Composite Panels (کامپوزیت پانل)

 • زیبایی و درخشندگی نمای ساختمان در ظاهر آلومینیومی.

 • نگهداری آسان نما.

 • ایجاد ایزولاسیون صوتی و حرارتی.

 • تنوع رنگ فوق العاده و تقریبا نامحدود.

 • ثبات فوق العاده و عمر طولانی در مقابل شرایط گوناگون جوی.

 • امکان انتخاب و اجرای سطوح بسیار پیچیده در قوس.

 • امکان انجام انواع ماشین کاری،خم کاری، سوراخ کاری ورق.

 • امکان اجرای نصب سریع و دقیق.

 • استحکام فوق العاده در برابر نیروی زلزله.

 • مقاوم در برابر لرزشهای ناشی از باد و صداهای ناخواسته آن.

 • قابلیت تنظیم کامل در مراحل نصب و حتی پس از پایان نصب.

 • استفاده از حداقل تجهیزات آهنی و عدم تماس آلومینیوم و آهن در نما.

 • مقاوم در برابر شوک های حرارتی.

 • سبکی فوق العاده نسبت به مصالح سنتی و کاهش هزینه فولاد مصرفی در سازه بنا.

سیستم های نصب ورق های کامپوزیت پانل :

سیستم ثابت نصب ورق های کامپوزیت پانل آلومینیوم (FIX):

در این سیستم ورقها به صورت ثابت با اتصالات پیچ و پرچ و نبشی به سازه آهنی اتصال داده می شود.

 

سیستم ریلی نصب ورق های کامپوزیت پانل آلومینیوم (Hang):

در این روش ورق های کامپوزیت بعد از برش و مونتاژ شیارهای چکمه ای خورده و بر روی ریل های آلومینومی قابل رگلاژ نصب شده وامکان برداشت هر پانل به صورت جداگانه می باشد.

ورق کامپوزیت پانل آلومینیوم

ورق های کامپوزیت از جمله مصالح پیشرفته معماری مدرن می باشد که بیش از بیش مورد توجه طراحان و مجریان ساختمان قرارگرفته و استقبال و کاربری فراوان این محصول بعنوان یکی از مصالح مورد استفاده در نمای ساختمانها بیانگر، کیفیت مناسب و عدم وجود هرگونه محدودیت در طراحی و اجرای آن میباشد.

 

قابلیت‌های ورق‌های کامپوزیت پانل :

 • سبکی وزن

 • تنوع شکل پذیری

 • مقاومت بالا

 • ابعاد متنوع

 • مصالح زیر سازی سبک

 • برای نما سازی و نوسازی نما مناسب است

 • مقاومت بالا در برابر شرایط سخت آب و هوایی

 • تنوع رنگ

 • ایمنی بالا در برابر زلزله

 • قابلیت تعویض و تعمیر

 • از بین بردن محدودیت در استفاده از ایده های مختلف طراحی

 

کامپوزیت پانل آلومینیومی مقاوم در برابر آتش :

پانل مقاوم در برابر آتش متشکل از لایه ای از ورق آلومینیومی در پائین و بالا، ماده مرکب غیر ارگانیک کند کننده سرعت سرایت شعله به سایر نقاط و مواد ضد حریق در اندازه نانومتری در مرکز پانل می باشد.

عیار این ماده که متشکل از اکسیژن، مواد ریز غیر طبیعی و انواع زیادی از مواد با تراکم مولکولی بالا است، بسیار بالا می باشد. این ماده دارای خاصیت پایداری در برابر شرایط آب و هوایی متغیر و عملکرد فوق العاده است و نه تنها مشکل ضد حریق نبودن پانل کامپوزیت آلومینیومی را بر طرف می کند بلکه به طور چشم گیری عملکرد دینامیکی قسمت های خم و یا تاشو پانل را که ضعیف ترین بخش یک پانل مرکب آلومینیومی می باشد، بهبود می بخشد. هر دو سطح با درجات پخت متفاوت توسط روش Coil coating پوشش داده می شوند.

 

پایداری بالا در برابر پوسته شدن رنگ و مسطح بودن پوشش :

کامپوزیت پانل آلومینیوم در دمای بالا با مواد سفت کننده مولکولی با عملکرد بالا پیوندی می یابد تا به بالاترین سطح از لحاظ پایداری در برابر پوسته شدن برسد.

 

سبکی و پردازش ساده کامپوزیت پانل آلومینیوم :

کامپوزیت پانل آلومینیوم به علت سبکی خود که می تواند منجر به کاهش فاجعه در زمین لرزه ها شود به آسانی قابل پردازش می باشد. سلسله مراتبی همچون بریدن، تسطیح کردن، نورد کردن و چند نوع شکل دهی با زاویه قائمه با ابزار ساده نجاری قابل انجام می باشد تا کار نصب پانل سریع و راحت شده و در نتیجه از میزان هزینه ها بکاهد. همچنین قابلیت انعطاف پذیری پانل ها در ابداع طرح های بدیع، کمک زیادی به طراحان کرده است.

 

خصوصیت ضد حریق ممتاز کامپوزیت پانل آلومینیوم:

لایه مرکزی پانل از مواد پلی اتیلن غیر سمی دارای خصوصیات پایداری در برابر آتش ساخته شده است. دو لایه سطحی از جنس آلومینیوم می باشند که به سختی می سوزند و در برابر آتش ایمن می باشند.

 

سادگی نگهداری کامپوزیت پانل آلومینیوم :

در مکانهایی که میزان آلودگی بسیار شدید باشد نیز پانل کامپوزیت براحتی با مواد پاک کننده و شوینده های طبیعی تمیز می گردد.

 

پایداری در برابر ضربه( کامپوزیت پانل )

پایداری در برابر ضربه و سختی پانل در حد بالایی می باشدو لایه پوششی در برابر خم شدن نمی شکند و در شرایط وزش باد و یا طوفان شن تخریب نمی گردد.

 

بی نیاز به شستشو (کامپوزیت پانل )

از ویژگی های ورق کامپوزیت تمیز ماندن آن است. رنگ این ورق حاوی نوعی رزین می باشد که باعث می شود الکتریسیته ساکن در ورق بوجود نیاید و گرد و غبار به ورق جذب نشود.

 

قابلیت تعویض پانل ها (کامپوزیت پانل )

در صورت بروز هرگونه مشکل به دلیل سیستم های موجود در نصب این قابلیت وجود دارد که بتوان پانل آسیب دیده را تعویض کرد.

 

تنوع اجرا (کامپوزیت پانل )

قابلیت های بالای این مصالح باعث می شود که بتوان از سیستم های متنوعی استفاده کرد. هم در زیرسازی آهن و هم در زیرسازی آلومینیومی.

 

سرعت اجرای بالا (کامپوزیت پانل )

فاکتورهای مهمی از قبیل ابعاد در اجرا استفاده از مصالح زیر سازی سبک، ماشین آلات پیشرفته در سرعت بالای اجرای این نوع نما تأثیرگذار می باشد. 

قابلیت اجرای بالا (کامپوزیت پانل )

برش، خم کردن، شیار دادن، انحنا دادن و دیگر پردازش ها روی این ورق به آسانی و با استفاده از ابزارآلات معمول انجام می شود.

 

کاربردهای آلومینیوم کاپوزیت پنل :

 • نمای خارجی ساختمان

 • بازسازی نماهای قدیمی

 • دکوراسیون داخلی

 • پمپ بنزین ها

 • تابلوی فروشگاه ها

 • غرفه های نمایشگاهی

 • پوشش سقف ها

 

ورق آلومینیوم کامپوزیت پانل با پوشش اسپکترا (طیف رنگی)

طرح رنگین کمانی و طیف گونه آلومینیوم کامپوزیت پانل با پوشش Spectra الهام گرفته شده از طبیعت است.

سطح پوشش Spectra بوسیله چند لایه رنگ و یک پوشش با درخشش بالا پوشش داده شده است که احساس رنگارنگی و همواری بصری را القاء می کند.

عکس العمل نور، سطح چند لایه رنگ، انعکاس و انکسار نور، جذب نور، همه رازهای طیف رنگ Spectra است.

پوشش Spectra سطح خارق العاده ای از زیبایی را در دکوراسیون داخلی و خارجی به نمایش می گذارد.

خصوصیات :

مقاومت عالی در برابر حریق » وزن کم، مقاومت بالا، پایداری و صلبیت مناسب و همواری سطح پانل

» عایق بسیار مناسب حرارت و صوت

» سهولت عملیات برش و نصب

» نگهداری و شستشوی آسان

مشخصات: ضخامت کامپوزیت پانل آلومینیوم : 4 میلیمتر ، عرض پانل = 1250 میلیمتر ، طول پانل = 3200 میلیمتر

تنوع رنگ :

در هر یک از آیتم ها طیف رنگ بین دو رنگ با توجه به تغییر زاویه دید متغیر می باشد. همچنین در شبانه روز با تغییر میزان نور شاهد طیف رنگ متفاوتی خواهیم بود. ورق آلومینیوم کامپوزیت با پوشش خشدار این پنل از دو لایه ورق مقاوم در برابر خوردگی تشکیل یافته که توسط یه هسته پلی اتیلن به یکدیگر متصل شده اند.

پوشش آلومینیوم نما بصورت خش دار می باشد. بخاطر ظاهر بسیار زیبا و مدرن این نوع از پنل بسیار مناسب جهت نمای خارجی، دکوراسیون داخلی، طراحی آشپزخانه و مبلمان می باشد. (آلومینیوم خش دار توسط روش آنادایز (اکسیداسیون اندیک) با خش های حقیقی عمیق تشکیل می شود . ورق آلومینیوم کامپوزیت با پوشش Nano –PVDF پاسخی برای مشکل مشتریان در شهرهای بزرگ است.

چسبیدن ذرات غبار بر روی نمای ساختمان که نمای ساختمان های مدرن را پس از مدتی تیره و چرک می کند، تبدیل به یک مشکل بر روی همه نماهای خارجی شده است. تمیز کردن نما مستلزم ایجاد داربست و یا پیش بینی بالابرهای مخصوص جهت شستشوی نما می باشد که دردسر بزرگی است.

حال این مشکل با پوشش جادویی Nano –PVDF تا حد زیادی مرتفع گردیده است. به خاطر خاصیت Self –Cleaning (خود شویی) این پوشش جدید هر روز محبوبیت بیشتری در بازار پیدا می کند.

خصوصیات ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم نانو :

 • وزن کم، مقاومت بالا، پایداری و صلبیت مناسب و همواری سطح پانل

 • مقاومت در برابر شرایط مختلف جوی، مقاومت در برابر اسیدها و مواد قلیایی

 • قابلیت خودشویی، میزان گرد و غبار بر روی سطح نما کمتر از پوشش های دیگر بوده و با ریختن آب و یا بارش باران ذرات غبار تا حدود زیادی پاک می شوند.

 • سهولت عملیات برش و نصب

 

نکته مهم: پدیده Lotus –Effect (اثر نیلوفر آبی) بهترین شاخصه و مثال نانوتکنولوژی در صلبیت می باشد. برگ های نیلوفر آبی هیچ وقت با غبار پوشیده نمی شود. پس از یک باران شدید غبارهای برگ نیلوفر آبی بوسیله قطرات درشت باران به پایین می لغزد.

 

کامپوزیت پنل آلومینیوم طرح سنگ : ورق های آلومینیومی طرح سنگ به عنوان نمونه پیشرفته از ورق های به بازار عرضه شده است . مزیت این ورق ها نسبت به سنگ بسیار بیشتر است . این ورق ها شامل طرح¬های متنوع و گوناگونی از انواع سنگ است که بسیار در نمای ساختمان ها به کار می رود و در تولید آنها از 3 لایه پوشش رنگی لمینیت شده بروی سطح آلومینیوم استفاده می شود .

کامپوزیت پنل آلومینیوم طرح چوب : این نوع ورق گونه دیگری از کامپوزیت است که همانند طرح فلز هم در داخل و هم در خارج کاربرد وسیعی دارد . رویه این ورق ها از یک لایه لمینیت شده است .

 

مراحل تولید ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم

ساخت ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم 4 مرحله دارد :

1.آماده سازی 2.روکش کردن 3.کامپوزیت 4.نهایی سازی

1.آماده سازی: پانل های هموار که با استنلس استیل روکش شده اند از صفحه های آلیاژ بسیار مرغوب آلومینیوم- منیزیم تهیه می گردند که وارداتی می باشند. ورقهای آلومینیوم با تکنولوژی شرکت مربوطه دریافت می شود، پس گرد و غبار و ناخالصی از روی سطح ورق پاک می شود و نواری از اکسید روی ورق را می پوشاند . بدین ترتیب نیروی چسبندگی ورق کامپوزیت افزایش می یابد.

2.روکش کردن: دومین مرحله در تولید ورق کامپوزیت است که از طریق تجهیزات دقیق روکش کاری انجام می شود . این کار در اتاقهای خالی از گرد و غبار انجام می شود که باعث می شود کیفیت روکش و ظاهر آن حفظ شود بعلاوه عملیات دقیق در کوره ها، کیفیت روکش ها از نظر انعطاف پذیری و مقاومت در برابر آتش تضمین می نماید .

3.کامپوزیت: ابتدا در مرحله تولید کامپوزیت جداسازی انجام می¬شود . خط تولید اتوماتیک گرمایی کامپوزیت نه تنها پانل را صاف و هموار می کند بلکه مهمترین تاثیر تکنولوژیکی را گذاشته و قدرت را در پانل افزایش می دهد. پانل آلومینیومی جلویی و پانل آلومینیومی پشتی با چسبی قوی و محکم به یکدیگر پسبانده می شود .

4.نهایی سازی: مرحله صیقل دهی است، این کار یعنی به عمل آوردن کامپوزیت از نظر طول، عرض و قطر که هدف آن مطابقت محصول با استانداردهای مربوط به پارامترهای مختلف مقررات ملی می باشد . ورق کامپوزیت از پلی اتیلن با وزن بسیار کم به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند که می تواند وزن پانل را تا حد زیادی کاهش دهد .

 

ورق آلومینیومی کامپوزیت چیست ؟

ورق کامپوزیت یک ماده ای است که از ترکیب آلومینیوم و پلاستیک به دست می آید . لایه مرکزی آن از یک ماده غیر قابل اشتعال به نام پلی اتیلن در دو رنگ سیاه و سفید تشکیل می شود . این ماده که همان هسته مرکزی پانل است به عنوان یک عایق حرارتی ، رطوبتی و عایق صوتی عمل می کند .

کامپوزیت یک ماده ای است که نه تنها در صنعت ساختمان بلکه در صنعت پتروشیمی و حمل و نقل ( اتومبیل، کشتی و هواپیما) نیز کاربرد دارد.

از خواص کامپوزیت می توان به سبک بودن، عایق حرارتی و رطوبتی بودن، قابلیت شکل پذیری بالا، مقاومت کششی و فشاری بالا، ضد زنگ بودن، حمل و نقل آسان و قیمت مناسب اشاره کرد .

کامپوزیت عموما در صنعت ساختمان به عنوان یک پوشش خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

مختصری درباره ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم SAT :

SAT یک نوع ورق مرکب، متشکل از دو لایه ورق آلومینیوم به ضخامت 3/0 تا 5/0 میلیمتر و هسته میانی از جنس پلی اتیلن و به ضخامت 3 تا 6 میلیمتر می باشد. پوشش رنگ ورق ها از نوع رزین فلوئور کربن PVDF ساخت کارخانه P.P.G آمریکا با نام تجاری 500 Kynar می باشد. پوشش رنگ ورقه رزین از نوع استرپلی استر است.

 

خصوصیات ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم:

 • سطح هموار به همراه یکنواختی و مقاومت بسیار عالی رنگ

 • سبکی وزن

 • تنوع و زیبایی در رنگ

 • شکل پذیری

 • ابعاد بزرگ و متنوع

 • تنوع و سرعت بالا در اجرا به همراه قابلیت تعویض پانل

 • ارسال ضمانت کیفیت محصول توسط بیمه ایران

 

کاربرد ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم:

 • نمای خارجی ساختمان

 • بازسازی ساختمان های قدیمی

 • دکوراسیون داخلی، سقف کاذب

 • ساختمان های تجاری و اداری

 • تابلوهای تبلیغاتی و نمایشگاهی

 

مختصری درباره ورق کامپوزیت آلومینیومیAlubond USA:

ورق های کامپوزیت آلومینیومیAlubond USA محصول کمپانی American Building Technologies inc واقع در آمریکا می باشد که در 3 کارخانه این کمپانی در آمریکا (دنور) ،اروپا( بلگراد) و آسیا (عجمان امارات متحد عربی) تولید میگردد.Coil آلومینیومی ورق آلوباند در آمریکا تولید شده و درکارخانه های دیگر Bonding میشود.

 

مشخصات ورق کامپوزیت پنل آلومینیوم:

 • دارای 6 استاندارد جهانی می باشد.

 • پرفروش ترین ورق در دنیا است.

 • دارنده ضمانتنامه از بزرگترین بیمه گذار کشور، بیمه ایران می باشد.

 • دارای سه رکورد استاندارد جهانی می باشد.

 • ضخامت ورق 4mm – ضخامت پوسته رویه 0/5mm

 • ابعاد 1/25*3/20

 • (هسته میانی از پلی اتیلن)Slow density مقاومت بسیار بالا در مقابل حرارت

 • لایه آلومینیومی پشت ورق دارای روکش رنگ محافظ( جهت جلوگیری از خوردگی)

 • پوشش رنگ PVDF

از سالهای بسیار دور بشر به این مطلب پی برده بود که سوزاندن و نیم سوز کردن چوب مقاومت آن را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیطهای بیرونی افزایش چشمگیر می دهد و در این راستا تحقیقات بسیار گسترده در کشور های مختلف در این زمینه آغاز شد.
کشور فنلاند با بکارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب پس از سالها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و با  تیمار حرارتی چوب، به روش ترمو وود (THERMO WOOD) دست یافت که به شرح زیر می باشد:
فاز اول:
ابتدا چوب ها را برش داده و به اشکال مختلف در می آورند و سپس در داخل دستگاه ترمووود آنها را تا 100 و سپس 130 درجه سانتی گراد تحت شرایط خاص گرما می دهند که این مطلب باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت چوب می شود.
فاز دوم:
حرارت را 180 تا 220 درجه سانتی گراد تحت همان شرایط بالا برده و در این حالت کلیه صمغ و رطوبت چوب خارج شده و به صفر نزدیک می شود و ساعتها در این دما و شرایط باقی می ماند و تمام قسمتهای چوب تا مرکز آن به رنگ قهوه ای روشن در می آید.
فاز سوم:
چوب آرام آرام سرد شده تا دمای آن به 100 درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند. در این مرحله چوب رطوبت جذب کرده و رطوبت نهایی آن به 4 تا 6 در صد می رسد .

با استفاده از این روش ، عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می روند .به دلیل دمای بالایی که چوب متحمل می شود ، زنجیره های سلولزی آن شکسته شده ، اسیدهای آن تجزیه شده و از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک می شود .

بخش عمده رزین چوب از آن خارج می شود و آن قسمتی که باقی می ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می گردد. پس از این فرایند ، چوب در مقابل سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت ، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی مقاوم میشود.


ترمو چوب دارای ۲ روش استاندارد تولید Thermo-S و Thermo-D می باشد
ترمو چوب به دو رده (CLASS ) استاندارد در تولید تقسیم بندی می گردد:

                  
            CLASS THERMO-S             CLASS THERMO-D   


CLASS THERMO-S  (حرف S در Thermo-S مخفف کلمه Stability یا پایداری است)
در این روش چوب تا 180 درجه سانتی گراد گرما می بیند و مقاومت آن بالا رفته و معمولا برای محیطهای داخلی به کار می رود و STABILITY چوب افزایش پیدا کرده و در مقابل تغییرات ابعادی، ثبات پیدا می کند.

محصولات این روش ، بین ۶ الی ۸ درصد بسته به میزان رطوبت محیط ، تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت . گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در اجزای داخل ساختمان ، اتصالات در محیط خشک ، مبلمان داخل ، سونا ، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا ، مبلمان ، کف پوش، سونا و مبلمان فضای سبز توصیه می گردند.


CLASS THERMO-D (حرف D در Thermo-D مخفف کلمه Durability یا دوام است )

در این روش چوب تا 220 درجه سانتی گراد گرما می بیند و استحکام آن در مقابل کلیه عوامل جوی بالا رفته و DURABILITY چوب افزایش یافته و برای استفاده در محیطهای خارجی و محوطه های باز بسیار مناسب می باشند.
محصولات این روش، بین ۵ الی ۶ درصد بسته به میزان رطوبت محیط تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت . گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در نما و دیوار، درب های بیرونی ، پشت پنجره ، سونا ، حمام و سرویس بهداشتی ، کف پوش و مبلمان فضای سبز و گونه های پهن برگ برای تمام مصارف مشابه نوع S با رنگ تیره تر توصیه می گردند.
 
 

 ترموود

نمای چوب

نمای شيشه ای فريم لس (Frame Less)

 

به سیستمی از پوشش نمای خارجی بنا گفته میشود که به عنوان یک دیوار یا پرده شیشه ای Curtain Wall فضای داخلی بنا را از خارج آن با پوششی از شیشه هایی بدون دیده شدن

زیرسازی جدا نماید. 

تکنولوژی در نیمه دوم قرن بیستم با شتاب خود در برآورده کردن این نیاز قدم به قدم به جلو رفته است. فکر اولیه در نمایشگاه سال 1851 لندن در ساختمان معروف

کریستال پالاسی Crystal Palace به مدد تحولات انقلاب صنعتی اتفاق افتاد ، ولی بعدها در نماهای شیشه ای با استفاده از تیغه های عمودی Lamel و ایجاد قاب بندی ها، سپس نیمه

قاب کردن و بعد از آن بدون قاب کردن و در سالهای اخیر از چنگک های عنکبوتی Spider Cripe به سمت شفافیت هر چه بیشتر نمای شیشه ای به جلو رفته است.

با ظهور شیشه های رفلکس استفاده از این نوع شیشه ها در نمای ساختمان های مرتفع و برج ها امروز بسیار رواج یافته است. استفاده از نماهای شیشه ای علاوه بر زیبایی امکان استفاده از حداکثر روشنایی

در روز را فراهم می کند.

 همچنین استفاده از شیشه های دو یا سه جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی مناسب را ایجاد می کند. استفاده از این نماهای مدرن سبب شده که دیتیل های نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شیشه های فریم لس و نماهای لامل ( Face Cap ) می باشد .

  آسیا پنجره در طول سالها فعالیت خود سعی در پیمودن این راه به عنوان تولید کننده صنعتی در و پنجره آلومینیومی و نمای شیشه ای بسیار تلاش نموده است. محصولات جدیدفریم لس (Frameless) و نیمه فرم لس(‌Semi Frameless) این گروه با استفاده از یک قاببندی ظریف قطعات شیشه را بر روی یک اسکلت بندی که به نمای خارجی ساختمان متصل شده قرار میدهد.

خصوصیات این قاب بندی علاوه بر هوابندی مناسب و سبک بودن آن این امکان را بوجود می اورد که با تغییراتی اندک سیستم دو جداره کردن شیشه ها ، کاملاً قاب از دید نمای خارجی پنهان گردد در حالی که اتصالات به اسکلت به همان صورت قبل خود باقی می ماند .

آسیا پنجره نسبت به گردآوری نیازمندیها و ایده های تمامی عوامل ساخت یک بنا اقدام می کند . این خواسته ها توسط پرسنل مجرب و کارآزموده مورد بررسی و تحلیل قرارگرفته و در نهایت مناسب ترین شیشه به لحاظ اصول ،اقتصادی، فنی، نکات کاربردی و معیارهای زیبایی شناسانه به مشتریان محترم معرفی می گردد.

طراحی زیبا و استاتیکی این سیستم به همراه عدم استفاده از پیچ و پرچ در مونتاژ علاوه بر زیبایی و دید بسیار عالی ، باعث افزایش ضریب مقاومت و آب بندی و هوابندی این سیستم شده است.

 در طراحی پروفیل این سیستم، مباحث مربوط به باد و زلزله و محاسبات استاتیکی رعایت شده و جهت افزایش کیفیت محصول از اتصالات کلیپسیبه به جای پیچ و پرچ استفاده می شود. 

بر خلاف نگاه سنتی که شیشه، این ماده قدیمی 4000 ساله را تنها دیوار مرئی برای پوشش بخشی از بدنه ساختمان می بیند، معمار معاصر با نگاهی نو و اندیشه ای خلاق، انتظارات چندگانه ای نظیر کنترل نور، انرژی، ایمنی، صدا و زیبایی را از شیشه طلب می نماید.

 در نماهای فریم لس شیشه ای، قاب های آلومینیومی نگهدارنده شیشه ( شیشه ها می توانند تک جداره و یا دو جداره باشند ) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند.

فواصل شیشه ها با یکدیگر انقدر نزدیک بوده که فریم فولادی حایل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد .

مزیتهای سیستم Frame Less

 

 • ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج
 •  امکان بهره گیری از بازشو مخفی در نما
 • نصب آسان شیشه و آسان بودن تعویض شیشه
 • عدم انتقال تنش های سازه اصلی بنا بر شیشه
 • عملکرد مستقل هر یک از فریم ها در برابر زلزله
 • امکان استفاده از رنگهای متفاوت در نما
 • عدم محدودیت رنگ فریم
 • امکان ایجاد سطوح عایق صوتی و حرارتی با پروفیهای Termal Breake
 • دارا بودن واشرهای مخفی جهت آب بندی
 • امکان اجرا به صورت تمام آلومینیوم
 • ایجاد مرز جداکننده سازه نما از سازه اصلی

 frameless

مشخصات فنی محصولات آسیا پنجره :                                                    

 • استفاده از بیلت 6063 جهت تولید پروفیل مصرفی
 •  استفاده از نوارهای درزبندی و نوار شیشه EPDM ایتالیایی در دو طرف پنجره                                                  
 •  استفاده از یراق آلات مدرن و متنوع ایتالیایی
 • استفاده از 15 میکرون Wash Primer در زیر لایه رنگ جهت چسبندگی و دوام رنگ
 •  اتصال منحصر به فرد در گوشه ها که مانع هر نوع تغییر شکلی در درازمدت می گردد 
 •  انجام کلیه عملیات برش، فرزکاری ، پانچ و مونتاژ توسط ماشین آلات مدرن ایتالیایی که موجب ارتقای کیفیت و دقت در مونتاژ می گردد 
 •  نصب آبچکان جهت هدایت آب باران به خارج
 •  نصب دستگیره وزبانه دوبل محوری دو حالته
 •  قابلیت نصب شیشه تک جداره  و دو جداره بر روی کلیه محصولات
 •  تنوع در حالات باز و بسته شدن
 •  امکان ساخت پنجره های محدب و قوس دار

لامل یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم از شرایط و ویژگی های منحصر بفردی برخوردار می باشد.نما لامل

این نما با بهره گیری از بالاترین نوآوری و تکنولوژی در اتصالات پروفیل ها به یکدیگر و بهره گیری از شیشه در نمای ساختمان با ایجاد یک نمای مدرن قابل توجه طراحان ساختمان قرار گرفته است.

از جمله عمده ترین مزایای انحصاری نمای شیشه ای لامل پیش بینی مناسب ضریب انبساطی پروفیل ها و استفاده از شیشه های دوجداره که یک لایه ی صوتی-حرارتی مناسب ایجاد می نماید.

در ضمن با استفاده از واشرهای مخصوص جهت آب بندی و درزبندی از فشارهای جانبی ساختمان به شیشه ها محافظت می گردد.

همچنین طراحی دوک و شیشه گیر 23 درجه که در محورهای افقی نصب می گردد همچون گیریل های مشابه سهم به سزایی در کاهش نور مستقیم آفتاب دارد که این قابلیت سبب گردید تا طراحان بتوانند ایده های جدید خود را در طراحی نمای ساختمان اعمال نمایند.

عرض پروفیل های اصلی در این سیستم 50mm و پروفیل های طولی در اندازه های 50mm و 70mm و 100mm می باشند که بستگی به درخواست مشتری دارد.

مشتریان و همکاران

 • گروه صنعتی کثیر

  در زمینه تولید انواع موتور سیکلت فعالیت خود را آغاز کرد
 • خیرین مدرسه ساز

  نهادی است که ریشه در فطرت الهی انسان دارد
 • شرکت زمزم

  شرکت زمزم در سال 1339 در شهر اصفهان تاسیس شد
 • بهیار صنعت سپاهان

  تولید دستگاه ها و لوازم پزشکی واقع در شهرک علمی تحقیقاتی
 • 1
 • 2

تماس با ما

دفتر مرکزی : اصفهان - چهارباغ بالا - مجتمع پارسیان - طبقه اول

تلفن تماس : ۰۹۱۳۱۶۵۱۹۳۸
۰۳۱۳۳۶۸۷۱۱۲

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • مهندس نادری

  سپاس از زحمات شما
 • دکتر رضایی

  قیمت مناسب ، خوش قول و با اخلاق
 • مهندس جواهریان

  بی بدیل در صنعت آلومینیوم
 • 1
 • 2
 • 3