نمونه کارها

سیستم های متنوع

سیستم های متنوع (10)

پنجره لولا محوریدرب و پنجره های لولا محوری افقی و عمودی پنجره های ایده آلی برای استفاده در ابعاد بزرگ و با دید بدون مانع هستند.
این درب و پنجره ها به صورت ۱۸۰ درجه روی لنگه می چرخند و دسترسی آسانی را به نمای خارجی پنجره به وجود می آورند و به شما این امکان را می دهند که به آسانی تمام زوایای پنجره را نظافت و گرد گیری کنید.
سیستم محوری (pivot system) جزء سیستم های خاص می باشد، درب و پنجره محوری از تهویه مناسبی برخوردار است از این رو در مکان هایی که نیاز به تهویه ویژه دارد بسیار پر کاربرد است.

در سیستم محوری هوای راکد از بالا خارج شده و هوای تازه از پائین وارد می شود. این روش تهویه در مکانهای مرطوب و مکانهایی لازم است بو به سرعت خارج شود بسیار کارآمد است.

زاویه بازشو درب و پنجره های محوری قابل تنظیم بوده و در حالت نیمه باز از ایمنی کافی برخوردار است.

سیستم محوری جهت لنگه هایی تا وزن ۳۰۰ کیلوگرم و عرض ۲۹۵۵ میلی متر قابل اجرا می باشد.

برای تهیه درب و پنجره لولا محوری از دو لولای کناری استفاده خواهد شد که اجازه ی چرخیدن به لنگه را می دهند، این در صورت که از بیرون حفاظ دار باشد به مانع برخورد می کند برای راه حل یک دست لولای معمولی را خم کرده و در ساخت پنجره کار می گیرند (پنجره لولاکنار).
دستگاه خم برای تهیه هر دوی پنجره و لولا احتیاج است ولی تنها شرکتهای بزرگ به چنین دستگاه مجهز می باشند، در مورد


مزایای پنجره لولا محوری:


۱-نصب و اجرای آسان و بی دردسر با توجه به سیستم منحصر به فرد لولای محوری آلمانی (GU)
۲-این نوع پنجره بصورت پایدار و محکم در هر حالت قابل تنظیم است
۳-امکان تمیز کردن آسان و راحت پنجره لولا محوری از خارج و داخل و چرخاندن پنجره با یک حرکت
۴-تهویه مطلوب با توجه به سیستم تهویه دو طرفه:
هوای نامطلوب از بالای پنجره خارج شده و هوای مطبوع از قسمت زیرین پنجره محوری به داخل انقال پیدا می کند

درب لولامحوری

 

پنجره آلومینیوم دو لنگه بازشو يا فرانسویپنجره فرانسوی

اين مدل از پنجره آلومینیوم در وسط بدون ستون هستند و موليوني در وسط پنجره قرار نمي گيرد.

درب و پنجره آلومینیوم آكاردئونیدرب آکاردونی

اين محصول براي درب و پنجره هاي آلومینیوم با عرض بيشتر از سه متر كاربرد دارد و يا در پارتيشن هايي كه به صورت موقتی نياز است ارتباط آنها با هم قطع شود و يا در بالكن های كه عرض زيادي دارند به كار مي رود.

این نوع از پنجره به دلیل یراق آلات خاص خود مصارف خاصی دارد و سيستم بازشوی اين پنجره به صورت ريلی و مانند ماشين های فولكس واگن مي باشد در فولکس واگنی
مزايای آن عبارت است از:

 • باز شدن (سش)باز شو تا زاویه ۴۵ درجه
 • هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود
 • دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی

مزیت بازشوی فولکس واگنی نسبت به بازشوی کشویی


یکی از مزیت های بازشوی فولکس واگنی این است که پنجره نسبت به مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری است و این قابلیت به این دلیل است که پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا شده و بعد در ریل جانبی بروی لت ثابت قرار میگیرد.

یراق فولکس واگنی از دیر باز در سایر متریالهای پنجره نیز مورد استفاده بوده است و می توان گفت که یکی از یراق آلات زیبای پنجره می باشد .
لازم به ذکر است باید دقت داشت تا یراق آلاتی را در پنجره آلومینیوم استفاده کرد که اختصاصا برای آلومینیوم تولید شده اند این مطلب بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اغلب یراق آلات برای پنجره آلومینیومی بصورت اختصاصی تولید شده اند . و استفاده از یراق آلاتی که برای درب و پنجره آلومینیومی نمی باشد از کیفیت کار بسیار می کاهد.

سیستم (سش)باز شوی این پنجره دوجداره آلومینیومی به صورت یک جهت باز شو حول محور زیرین تعبيه شده كه بصورت استاندارد قابليت تغيير حالت دارد و مزایای خاص خود را داراست كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:پنجره کلنگی

 • قابلیت نصب دو نوع یراق آلات
 • مورد استفاده در راه پله و نور گیر و حمام و سرویس های بهداشتی
 • تعویض و نصب سریع
 • قابلیت تغییرجهت (سش) باز شو

پنجره ثابت از پر کاربردترین و مناسبترین نوع اجزاء پنجره های دو جداره میباشد که چون ثابت است در آن از یراق آلات استفاده نمیشود و در مقایسه با دیگر انواع پنجره های دو جداره آلومینیوم کمترین آلودگی صوتی را دارد. از دیگر مزایای پنجره ثابت این است که بهترین میزان دید را بدون مزاحمت فریم برای شخص ایجاد میکند. همچنین به خاطر فیکس بودن (fixed) عایقی در برابر گرد و خاک، سرما و گرما است. این مدل پنجره دو جداره آلومینیومی را میتوان از پر مصرف ترین نوع پنجره دو جداره آلومینیومی نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می گردد و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز کاربرد دارد.

بازشو (سش) اين نوع از پنجره آلومینیوم باز شدن بر روی يك محور به صورت افقی می باشد.

اين نوع از پنجره آلومینیوم دارای ويژگی های زير می باشد:

 • پایین بودن قيمت نسبت به بقيه بازشو ها
 • تغيير جهت (سش) يا بازشو از راست به چپ و يا از چپ به راست با كمترين زمان و قيمت و همچنین اجرا در محل
 • تعويض راحت لولا ها و يراق آلات درصورت نياز

آلومینیوم مورد استفاده در این نوع درب دو جداره و از سش در و یراق آلات سوئیچی و با توجه به علاقه مشتری که تمام (سش) را از شیشه دو جداره و یا مقداری از (سش) با پنل و بقیه با شیشه تهیه می شود.

درب سرویسی آلومینیومی که از اسمش پیداست در دستشویی مورد استفاده قرار می گیرد که در این نوع درب ها یراق آلات سرویسی و (سش) تمام پنل و یا قسمتی از بالای آن شیشه و بقیه یا پنل تهیه می شود.

در کشور عزیزمان ایران بیشتر از پنجره های تک و دو حالته و در بالکنی و سرویسی در بین سازندگان استفاده می شود.

در شهرهای بزرگ به خاطر آلودگی هوا از در و پنجره های کشویی استفاده نمی شود زیرا این گونه پنجره ها درزبندی خوبی ندارند ولی در پنجره های تک و دو حالته درزبندی با ضریب بالایی انجام می گردد.

بازشو اين نوع از پنجره آلومینیومی باز شدن روي دو محور افقي و عمودي با يك دستگيره است.

اين پنجره با توجه به اينكه در درون ساختمان قرار دارد اغلب در جايي نصب مي شود كه نياز به جابجايي هوا است مانند آشپز خانه براي اين نوع از پنجره بهتر است.

با توجه به مكان قرار گيری اين پنجره و بازشوی آن در هنگام باز و بسته شدن به فضاي كمتري نياز است و داراي مزايای زير می باشد :

 • داراي امنيت بالا با توجه به يراق آلات به كار رفته
 • مخفي و پنهان بودن يراق آلات زير محور سش يا بازشو
 • قابليت رگلاژ راحت
 • امنيت و راحتی در باز و بسته شدن توسط كودكان

پنجره آلومینیوم دو حالته

همانطورکه درشکل ملاحظه می کنید این پنجره یک پنجره دوحالته است که درقسمت سمت چپ تصویر پنجره درحالت بسته قرار دارد ومی توان با چرخاندن دستگیره به میزان ۴۵ درجه پنجره از بالا باز می گردد که در وسط تصویر به خوبی قابل ملاحظه می باشد و به همین ترتیب اگر دستگیره را ۴۵ درجه دیگر به سمت بالا بچرخانیم پنجره کامل بازمی شود که درسمت راست تصویرمشاهده می گردد

پنجره آلومینیوم دو حالته

در این تصویر پنجره دوجداره با بازشوی دوحالته به کار رفته که در هر دو پنجره به طور مجزا یراق دوحالته استفاده شده است ، که این کار بطور معمول مورد استفاده زیادی ندارد مگر برای مواردی که از بازشوی کامل هر دو طرف، یک کاربرد مورد انتظار باشد.

پنجره آلومینیوم دو حالته

در این تصویر همانگونه که مشاهده می گردد یک پنجره ثابت در وسط تصویر و دو پنجره دوحالته در طرفین آن قرار دارد و یراق آلات به کار رفته نیز مشخص می باشد.

پنجره آلومینیوم دو حالته

دراین شکل درب دو حالته به خوبی قابل استفاده می باشد .

دراین درب ها یراق آلات پنجره به جای یراق آلات درب به کارمی رود و این دربها مانند پنجره های دوجداره هم از بالا کمی بازشوندگی دارند که باعث میشود جریان هوا به خوبی جریان داشته باشد و هم به صورت کامل مانند دربهای معمولی باز و بسته می شوند در شکل فوق دو بازشوی سمت راست که مثال دو لنگه درب می باشد با یراق فرانسوی ساخته شده است.

در تصویر روبه رو همانطور که مشاهده می شود پنجره سمت چپ ثابت و پنجره سمت راست دو حالته می باشد که در یک قاب پنجره قرار گرفته اند.

پنجره آلومینیوم دو حالته

در تصویر روبه رو بازشوی دو حالته در لنگه درب آلومینیومی استفاده شده است که علاوه بر قابلیت بازشوی دربی برای رفت و آمد می توان آن را در حالت تصویر قرار داده و برای محل جریان هوا مورد استفاده قرار داد

پنجره آلومینیومی سايبانی

بازشوي اين نوع از پنجره سایبانی به صورت يك جهت است كه قابليت تغيير ، جهت سش يا بازشو از بالا به پايين و يا از پايين به بالا و همچنين از داخل به بيرون و يا بر عكس را دارد موارد استفاده از این نوع سیستم در توالت و حمام کاربرد دارد.

تماس با ما

دفتر مرکزی : اصفهان - چهارباغ بالا - مجتمع پارسیان - طبقه اول

تلفن تماس : ۰۹۱۳۱۶۵۱۹۳۸
۰۳۱۳۳۶۸۷۱۱۲

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • مهندس نادری

  سپاس از زحمات شما
 • دکتر رضایی

  قیمت مناسب ، خوش قول و با اخلاق
 • مهندس جواهریان

  بی بدیل در صنعت آلومینیوم
 • 1
 • 2
 • 3