نمونه کارها

درب و پنجره (20)

فهرست کامل سیستم های درب و پنجره تک جداره و دوجداره و سه جداره آلومینیومی آسیا پنجره

thermalbreak article

درب و پنجره ترمال بریک :

اتلاف انرژی و بهینه سازی ساختمان همواره از دغدغه های مهندسان و کارفرمایان بوده و هست ، عدم انتخاب صحیح پروفیل و شیشه یکی از این دغدغه هاست. اتلاف انرژی در رابطه با درب و پنجره های ترمال بريک آلومینیوم بسیار کمتر از پنجره های آلومینیومی نرمال یا همان اختصاصی است. پنجره هایThermal break) یا شکست حرارتی ) از انواع پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند. به دلیل ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم علاوه بر دو جداره بودن شیشه ها ، پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل و دو جداره می شوند. این روش باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل میشود .

سيستم ترمال بريک به دليل داشتن لاستيك پلي آميد مابين جدار داخلي و خارجي پروفيل كه توسط ماشين آلات مخصوص پانچ ميگردد امكان نفوذ گرما ، سرما و لرزش را به صفر رسانده . پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می باشد. تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت میباشد.

انواع پروفیل در و پنجره ترمال بریک(Thermal break) آسیا پنجره :

به طور خلاصه تمام مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک را به صورت زیر می توان فهرست کرد:
۱- عایق حرارتی
۲- عایق رطوبتی
۳- عایق صوتی
۴- غیر قابل اشتغال
۵- سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
۶- مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
۷- مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
۸- زیبایی فوق العاده ، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
۹- سبکی فوق العاده
۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله
۱۱- مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک ، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها 38% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، 28% کاهش مصرف سوخت، 20% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و همچنین به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری میشود.

در پنجره‌هاي آلومينيومي با تکيه بر چند اتصال رايج به خصوص يراق آلات پيچ و پرچي و همچنين پانچ با استفاده از لقمه‌هاي توپر آلومينيومي قدرت اتصال به نحوي فوق‌العاده بالاست و يراق‌آلات مستقيماً به فلز آلومينيوم متصل هستند.

رنگهاي پودري الکترواستاتيک با تنوع فوق‌العاده بيش از 200 رنگ متنوع را در اختيار مصرف‌کنندگان پروفيل آلومينيوم مي‌گذارد که در کوره سخت شده و ضد ضربه و ريختگي است. علاوه بر آن تنوع و زيبايي يک سيستم پوشش و رنگ‌ آميزي ديگر يعني آنادايز تنها برای پروفیل آلومينيوم قابل انجام است. پروفيل‌هاي آلومينيوم با رنگ‌هاي چاپي و سخت‌شدن در کوره دوام و زيبايي دو چنداني دارند.

امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد. همچنین استفاده از پرده کرکره های عایق در فصول سرد باعث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد.

علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ آمیزی یعنی آنادایز تنها در آلومینیوم قابل استحصال است.

سیستم پنجره های آلومینیوم با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

شرایط آب و هوایی انتخاب پروفیل ترمال بریک :

بسته به اینکه در چه منطقه ­ای هستید، می توانید از پنجره ­های آلومینیومی پیشرفته حرارتی ترمال بریک استفاده کنید.

کاربرد نوار های پلی آمید (موانع حرارتی)در پنجره ­های با قاب آلومینیومی به شدت قابلیت عایق بودن آنها را ارتقاء می­دهد. از پلی آمید در میان قاب استفاده می­شود، تا مانع حرارتی ایجاد شود و جریان حرارت کاهش یابد.

پنجره ­های آلومینیومی ترمال با وجود لایه پلی آمید از بهره ­وری انرژی بالاتری نسبت به پنجره های قدیمی و حتی اختصاصی دوجداره برخوردارند.

عملکرد گرمایی

پنجره­های آلومینیومی ترمال بریکبا عملکرد سطح بالا از این قابلیت برخوردارند که الزامات استاندارد بهره­وری انرژی را برآورده کنند یا حتی از سطح استاندارد نیز فراتر عمل کنند. در و پنجره­های آلومینیومی به راحتی می توانند تا 60 درصد عمل جذب یا دفع حرارتی بهبود ببخشند و از این لحاظ با در و پنجره ­های گران­ قیمت ­تر چوبی و یوپی­وی­سی(UPVC) رقابت می­کنند.

کاهش انتشار گازهای گل خانه ­ای

در طول عمر ساختمان نیز به لحاظ انرژی در مقایسه با انرژی ورودی اولیه ، تا بیش از 100 برابر بیشتر صرفه­جویی می­شود.

برای خانه ­هایی که گرمایش به صورت الکتریکی در آنها انجام می­شود ، یا خانه ­هایی که در اقلیم ­های گرم، سرمایش آنها به صورت الکتریکی صورت می­گیرد، قریب به 300 برابر صرفه­جویی انجام می­شود.

برای نمونه در مورد میزان میانگین گاز برای گرم شدن خانه ­ای در ملبورن ، استفاده از پنجره­ های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک باعث می­شود تا تنها در سال اول استفاده از این پنجره ­ها، میزان معادل CO2تا سه برابر در مقایسه با تولید قاب­های آلومینومی اختصاصی یا نرمال بیشتر صرفه ­جویی شود.

پروفیلهای ترمال بریک، جدیدترین تکنولوژی اروپا برای جلوگیری از اتلاف گرما میباشد. در پروفیلهای معمولی مقداری انرژی از طریق بدنه پروفیل آلومینیوم (بعلت هادی بودن آلومینیوم) از طرف داخل ساختمان به خارج هدایت میشود. برای جلوگیری از انتقال انرژی بایستی یک عایق در میان راه قرار گیرد. این عایق یک نوار پلی آمید است که این وظیفه را بر عهده میگیرد.

آسیا پنجره با در اختیار داشتن بهترین ماشین آلات تولید در و پنجره ترمال بریک و استفاده از ماشین آلات OEMME ایتالیا و Yilmaz ترکیه شامل دستگاه پانچ، برش تک سر و دو سر اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ، نوار پلی آمید، ماشین دوخت و نهایتا دستگاه تست مقاومتی با تکنولوژی مدرن و به روز کشور ایتالیا و ترکیه بهترین و با کیفیت ترین نوع پروفیل ترمال بریک (Thermal Break)  محصولات ویژه ای تولید می نماید.

BREAK يک نوار پليمري است که وارد FRAME يا SASH مي شود. اين ماده ميزان عايق بودن پنجره ها را افزايش مي دهد.
امروزه استفاده از فريم هاي آلومينيومي به علت شکل پذيري بالا و سبکي متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شيشه هاي موجود، لازم است به طريقي وزن ساختمان را کاهش دهيم و لذا در اين مقوله آلومينيوم فلز مناسبي است.
علاوه بر ان تنوع وزيبايي يک سيستم پوشش ورنگ آميزي يعني آنادايز تنها در آلومينيوم قابل استحصال است.
سيستم پنجره هاي آلومينيوم با برخورداري از تنوع زياد در فرم ، رنگ و گستردگي استفاده از يراق آلات و تنوع بازشو، نيازهاي صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.
پنجره هاي آلومينيومي داراي ضخامت و فريم هاي گوناگوني هستند که با توجه به نيروهاي وارده از وزن شيشه به فريم و نيروهاي وارده در اثر باز و بسته نمودن لنگه بازشو، نوع پروفيل هاي مصرفي بر اساس استاندارد تعيين مي گردد.

پنجره لولا محوریدرب و پنجره های لولا محوری افقی و عمودی پنجره های ایده آلی برای استفاده در ابعاد بزرگ و با دید بدون مانع هستند.
این درب و پنجره ها به صورت ۱۸۰ درجه روی لنگه می چرخند و دسترسی آسانی را به نمای خارجی پنجره به وجود می آورند و به شما این امکان را می دهند که به آسانی تمام زوایای پنجره را نظافت و گرد گیری کنید.
سیستم محوری (pivot system) جزء سیستم های خاص می باشد، درب و پنجره محوری از تهویه مناسبی برخوردار است از این رو در مکان هایی که نیاز به تهویه ویژه دارد بسیار پر کاربرد است.

در سیستم محوری هوای راکد از بالا خارج شده و هوای تازه از پائین وارد می شود. این روش تهویه در مکانهای مرطوب و مکانهایی لازم است بو به سرعت خارج شود بسیار کارآمد است.

زاویه بازشو درب و پنجره های محوری قابل تنظیم بوده و در حالت نیمه باز از ایمنی کافی برخوردار است.

سیستم محوری جهت لنگه هایی تا وزن ۳۰۰ کیلوگرم و عرض ۲۹۵۵ میلی متر قابل اجرا می باشد.

برای تهیه درب و پنجره لولا محوری از دو لولای کناری استفاده خواهد شد که اجازه ی چرخیدن به لنگه را می دهند، این در صورت که از بیرون حفاظ دار باشد به مانع برخورد می کند برای راه حل یک دست لولای معمولی را خم کرده و در ساخت پنجره کار می گیرند (پنجره لولاکنار).
دستگاه خم برای تهیه هر دوی پنجره و لولا احتیاج است ولی تنها شرکتهای بزرگ به چنین دستگاه مجهز می باشند، در مورد


مزایای پنجره لولا محوری:


۱-نصب و اجرای آسان و بی دردسر با توجه به سیستم منحصر به فرد لولای محوری آلمانی (GU)
۲-این نوع پنجره بصورت پایدار و محکم در هر حالت قابل تنظیم است
۳-امکان تمیز کردن آسان و راحت پنجره لولا محوری از خارج و داخل و چرخاندن پنجره با یک حرکت
۴-تهویه مطلوب با توجه به سیستم تهویه دو طرفه:
هوای نامطلوب از بالای پنجره خارج شده و هوای مطبوع از قسمت زیرین پنجره محوری به داخل انقال پیدا می کند

درب لولامحوری

 

دلایل تعویض آسان پنجره های قدیمی به سیستم های جدید دو جداره :

۱:امکان تولید پنجره آلومینیوم با طرح های جدید و مدرن
۲:نداشتن شاخک های توکار قدیمی و امکان نصب بروی فریم قدیمی
۳: نصب یک روزه در زمانی کوتاه
۳: عدم نیاز به تخریب در محل پروژه

یکی از مهمترین قابلیتهای پنجره آلومینیوم را می توان راحتی تعویض و نصب بدون تخریب آن نام برد.

پنجره دو جداره آلومینیوم به سبب ساختاری که داراست نیاز به شاخکهای توکار ندارد و میتوان این نوع پنجره را بدون کوچکترین تخریب در محل قبلی پنجره های قدیمی نصب کرد .
برای نصب درب و پنجره های آلومینیوم ابتدا می بایست پنجره های قدیمی موجود در فضا را از محل فریم های اصلی آن برداشت تا محل برای نصب پنجر های یو پی وی سی آماده گردد.

برداشت پنجره های قدیمی در آسیا پنجره با تجهیزات مدرن و با استفاده از کاترهایی انجام می پذیرد که کوچکترین آسیبی به محل چهار چوب وارد نمی نماید و کمترین آلودگی را نیز داراست .

در پروسه تعویض پنجره های قدیمی و جایگزینی پنجره های آلومینیوم اندازه گیری دقیق فریم ها نیز بسیار اهمیت دارد.

دقت در اندازه گیری ، برداشت پنجره های قدیمی با تجهیزات لازم ، تولید مکانیزه و دقیق پنجره های جدید می تواند کیفیت تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب را تضمین نماید .

 

لزوم تعویض پنجره های قدیمی

۱:بهینه سازی طرح قدیمی به طرح روز
۲: رفع معایب حاصل از استحلاک پنجره های قدیمی
۳: صرفه جویی در در مصرف انرژی که با استفاده از پنجره های دو جداره بیش از ۸۰% ما حفظ انرژی خواهیم داشت
۴:رفع آلودگی های صوتی و تنفسی

با تعویض پنجره های قدیمی می توانیم بسیاری از معایب جاری حاصل از استفاده از پنجره های قدیمی را اصلاح کرده و محیطی عاری از آلودگی های هوا و صوتی را داشته باشیم .

امروزه که مصرف انرژی یکی از دغدغه های مهم در عرصه های مختلف بشمار می آید ، با استفاده از پنجره های آلومینیوم بیش از ۸۰% میتوان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد .

جداره های داخلی و ساختار شبکه ای پروفیل های درب و پنجره آلومینیوم ، شیشه های دو جداره با گاز میانی آرگون این محصول را مانعی قوی در برابر آلودگی های صوتی و تنفسی کرده و مانعی جدی در مقابل هدر رفت انرژی بشمار می آید .

پنجره آلومینیوم دو لنگه بازشو يا فرانسویپنجره فرانسوی

اين مدل از پنجره آلومینیوم در وسط بدون ستون هستند و موليوني در وسط پنجره قرار نمي گيرد.

درب و پنجره آلومینیوم آكاردئونیدرب آکاردونی

اين محصول براي درب و پنجره هاي آلومینیوم با عرض بيشتر از سه متر كاربرد دارد و يا در پارتيشن هايي كه به صورت موقتی نياز است ارتباط آنها با هم قطع شود و يا در بالكن های كه عرض زيادي دارند به كار مي رود.

این نوع از پنجره به دلیل یراق آلات خاص خود مصارف خاصی دارد و سيستم بازشوی اين پنجره به صورت ريلی و مانند ماشين های فولكس واگن مي باشد در فولکس واگنی
مزايای آن عبارت است از:

 • باز شدن (سش)باز شو تا زاویه ۴۵ درجه
 • هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود
 • دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی

مزیت بازشوی فولکس واگنی نسبت به بازشوی کشویی


یکی از مزیت های بازشوی فولکس واگنی این است که پنجره نسبت به مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری است و این قابلیت به این دلیل است که پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا شده و بعد در ریل جانبی بروی لت ثابت قرار میگیرد.

یراق فولکس واگنی از دیر باز در سایر متریالهای پنجره نیز مورد استفاده بوده است و می توان گفت که یکی از یراق آلات زیبای پنجره می باشد .
لازم به ذکر است باید دقت داشت تا یراق آلاتی را در پنجره آلومینیوم استفاده کرد که اختصاصا برای آلومینیوم تولید شده اند این مطلب بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اغلب یراق آلات برای پنجره آلومینیومی بصورت اختصاصی تولید شده اند . و استفاده از یراق آلاتی که برای درب و پنجره آلومینیومی نمی باشد از کیفیت کار بسیار می کاهد.

سیستم (سش)باز شوی این پنجره دوجداره آلومینیومی به صورت یک جهت باز شو حول محور زیرین تعبيه شده كه بصورت استاندارد قابليت تغيير حالت دارد و مزایای خاص خود را داراست كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:پنجره کلنگی

 • قابلیت نصب دو نوع یراق آلات
 • مورد استفاده در راه پله و نور گیر و حمام و سرویس های بهداشتی
 • تعویض و نصب سریع
 • قابلیت تغییرجهت (سش) باز شو

پنجره ثابت از پر کاربردترین و مناسبترین نوع اجزاء پنجره های دو جداره میباشد که چون ثابت است در آن از یراق آلات استفاده نمیشود و در مقایسه با دیگر انواع پنجره های دو جداره آلومینیوم کمترین آلودگی صوتی را دارد. از دیگر مزایای پنجره ثابت این است که بهترین میزان دید را بدون مزاحمت فریم برای شخص ایجاد میکند. همچنین به خاطر فیکس بودن (fixed) عایقی در برابر گرد و خاک، سرما و گرما است. این مدل پنجره دو جداره آلومینیومی را میتوان از پر مصرف ترین نوع پنجره دو جداره آلومینیومی نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می گردد و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز کاربرد دارد.

مشتریان و همکاران

 • گروه صنعتی کثیر

  در زمینه تولید انواع موتور سیکلت فعالیت خود را آغاز کرد
 • خیرین مدرسه ساز

  نهادی است که ریشه در فطرت الهی انسان دارد
 • شرکت زمزم

  شرکت زمزم در سال 1339 در شهر اصفهان تاسیس شد
 • بهیار صنعت سپاهان

  تولید دستگاه ها و لوازم پزشکی واقع در شهرک علمی تحقیقاتی
 • 1
 • 2

تماس با ما

دفتر مرکزی : اصفهان - چهارباغ بالا - مجتمع پارسیان - طبقه اول

تلفن تماس : ۰۹۱۳۱۶۵۱۹۳۸
۰۳۱۳۳۶۸۷۱۱۲

با ما در تماس باشید

نظر کاربران

 • مهندس نادری

  سپاس از زحمات شما
 • دکتر رضایی

  قیمت مناسب ، خوش قول و با اخلاق
 • مهندس جواهریان

  بی بدیل در صنعت آلومینیوم
 • 1
 • 2
 • 3